Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.
[mc4wp_form id="4890"]
Zapisz Zapisz

Longboard Gezintisi

YouTube video player

Tatilde Longboard

Nereden gördüm hatırlamıyorum ama çocukken kay-kay’a merak salmıştım. Biraz da tutturdum herhalde. Babamlar bana bir freestyle kaykay almışlardı. Beşiktaşlı olmama rağmen, stok sorunu nedeniyle sanırım 🙂 aşağıdakinin sarı tekerlisiydi.

skateboard

freestyle skateboard

Yaş 13-14 olsa gerek. Yaz tatilinde kendi kendime düşe kalka öğrenmeye başladım. Şimdi düşününce biraz ilginç, çünkü o zaman ne internet var ne başka bir kaynak. İskenderun’dayım. Etrafımda kaykay kullanan kimse de yok. Sürmeyi nasıl öğrendiğimi hatırlamıyorum. Bu kısım şaşırtıcı (Doğuştan kaykaycıyım sanırım 🙂 )

Neyse, birkaç yaz kaykay kullandıktan sonra bıraktığımı hatırlıyorum. Okul, lise İstanbul’a geliş falan sanırım.

Yıllar sonra Longboard’lar çıkınca içimdeki kaykaycı dışarı fırladı sanırım ve tekrar başlamak istedim. Skate sporu biraz bisiklet / yüzme gibi. Öğrendiğin zaman 10 sene sonra da üzerine çıksan devam edebiliyorsun. Sadece yeni malzemeye alışma süreci var. O da zaten en zevkli kısım 🙂

 

Longboard

Longboard’um

 

Longboard, kaykay’a göre çok daha stabil ve üzerinde durması daha kolay bir çeşit. Daha az eforla daha uzun yol almak için tasarlanmış. Yeni başlayanlar için için tek sorunu var. O da tekerleri büyük ve rulmanları hızlı/sürtünme derecesi düşük olmasu  nedeniyle hızlandığı zaman durdurması zor.

Zordan ziyade, her şeyde olduğu gibi mesai işi. Aşağıdaki gibi (snowboard’dakine benzer şekilde) durmak için drift etmek ve biraz cesaretli olmak lazım ki, ustalaşmak için epey bi düşüp, bir yerlerini kanatman lazım :). O yüzden dik yokuşlardan aşağı inmeyi denememek lazım acemiyken. Başlancıçta düz zeminde denenebilir.

 

O.Y
signature

No Comments Yet.

What do you think?

Your email address will not be published. Required fields are marked *